Özel Tasarım

Hayalinizdeki ürünü sizin için tasarlayalım, özel kutularımız ile sizlere gönderelim. Formu doldurun sizi arayalım!

Özel Tasarım Formu


DB Sycamore

Batıkan Özçınar

Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Grafik Tasarım ve Endüstriyel Tasarım Bölümlerinde Çift Anadal alarak mezun oldu. Bitirme projesinde Vestel Arge Merkezi ve Yaşar Üniversitesi ortaklığı ile gerçekleşen işitme engelli bireylerin işaret dilini seslendirmesini amaçlayan multi-medya iletişim cihazı geliştirilme sürecinde aktif bir şekilde  rol aldı. Bu deneyim öğrendiği beceri ve bilgileri, hayat deneyimleri çok farklı insanların ihtiyaçlarına cevap vermek için kullanma fırsatı verdi ve hayata başka açılardan bakmasını sağlayan bir süreç oldu.

CMS Jant Sanayi A.Ş.’deki stajı süresince uluslararası çalışan bir tasarım departmanının bir parçası olma fırsatı yakaladı. Sandalyeci A.Ş. Arge ve Tasarım departmanında tasarımlarının hayat bulması ve evlerde yerini almasının verdiği heyecan, Batı’nın DB Sycamore Projesinde kurucu rol alarak tasarımlarında birebir sanatçıdan sanatsevere ulaşmayı hedeflemesini sağlamıştır.   

Eserlerinde doğanın yansımalarını görmeyi ve dokuların ve malzemelerin bütünlüğünü hissetmeyi ön plana çıkaran Batı, her eserin duygulara seslenen ve umutlar dağıtan bir yönü olmasını amaçlamaktadır. 

DB Sycamore

Doğukan Özçınar

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümünü bitiren Doğukan mimari eğitimini ve zanaatı bir arada tutan, mekan ve eser etkileşimini arttırmayı ve mekana yeni bir düzen ve güç kazandıran bir yaratım süreci benimsemektedir. Tasarımlarında devinim ve durağanlığı bir arada tutarak eserdeki enerjinin bulunduğu mekana geçmesini amaçlamaktadır.

HED Mobilya Tasarım Departmanı ve Mobilya Atölyesi, Makomim İç Mimarlık Ofisi Derya Akdurak Tasarım Departmanı, Moralı İçmimarlık Ofisi Serdar Moralı Tasarım Departmanı, Karbay Firması Tasarım Departmanı, Dİ Mimarlık Tasarım Departmanı’nda çeşitli projelerde hem tasarım hem uygulama sürecinde rol almıştır. Projelerde deneyim kazandıkça proje bitimlerinde kişiye özel tasarım hediyesi geleneğini başlatmış ve proje sürecinde gözlemlerini kullanarak eve ve kişiye özgü tasarımlar üretmeye başlamıştır. Bu deneyim Doğu’nun DB Sycamore Projesinde kurucu rol alarak öznel bir iletişim kurma isteğini arttırdı.

Doğu, tasarımlarında doğanın ve yaşanmışlığın izlerinden güç alarak bu enerjiyi çizgilerine yansıtmayı hedeflemektedir.

DB Sycamore

Seçil Özçınar

Gölge adlı eseriyle İtalya’da düzenlenen 6. Premio Valcellina Uluslararası Tekstil ve Lif Sanatı Sergisi’nde, C-mail adlı eseriyle Macaristan’da Szombathely Keptar Müzesi’nde düzenlenen 3. Tekstil Bienalli’nde, Sufi adlı eseriyle İtalya’da düzenlenen 7. Premio Valcellina Uluslararası Tekstil ve Lif Sanatı Sergisi’nde eserleri sergilenmeye hak kazanan sanatçı Türkiye’de düzenlenen çeşitli sergilere de katılmıştır. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tekstil Tasarım Ana Sanat Dalı – Dokuma Tasarım Programı’nda lisans ve yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Araştırmalarında duvar dokumasının tarihi gelişimini incelemiştir.

Seçil’in eserlerinde Sheila Hicks ve Magdalena Abakanowicz gibi lif sanatçılarının ve Bauhaus akımının etkileri görülebilir. Sanatı ve zanaatı birleştiren ve tasarımı ve bulunduğu mekanı bir bütün olarak gören bir tasarım anlayışını savunmaktadır. Eserlerinde kullandığı renk, doku, şekil, biçim unsurları ve ritim, bütünlük ve denge ilkelerinin her biri öznel anlatımının bir parçasıdır.

Tasarımlarını, kişinin iç dünyasının dışa yansıması olarak tanımlayan Seçil, mekanımız için seçtiğimiz objelerin bizi koruyan bir enerji yarattığına inanmaktadır.